Jak Emsella funguje?
Unikátní design přístroje Emsella umožňuje přesné zacílení elektromagnetické energie do oblasti pánevního dna. Díky tomu je možné dosáhnout bezprecedentních výsledků v neinvazivní léčbě i prevenci inkontinence.
Jedna terapie na křesle Emsella v délce 28 minut je ekvivalentem 11 200 Kegelových cviků. To jsou 3 měsíce pravidelného každodenního cvičení při počtu 4o opakování 3x denně.
Posílením svalstva pánevního dna pomocí křesla BTL EMSELLA lze dosáhnout mnoha dalších pozitivních účinku pro zkvalitnění Vašeho života:
- posílení svalstva v oblasti kříže
- posílení spodních břišních svalů
- pozitivní dopad při léčbě hemeroidů
- zvýšení prokrvení vaginální sliznice
- zkvalitnění lubrikace u žen
- zmírnění až odstranění bolestí při pohlavním styku u žen
- zvýšení citlivosti a intenzity orgasmu
- zkvalitnění erekce a ejakulace u mužů
- zmírnění syndromu hyperaktivního močového měchýře
- regenerace po těhotenství a porodu
Stresová inkontinence
Inkontinence je stále považována za citlivé téma a mnoho lidí se stydí nebo cítí nepříjemně, když o ní mluví. Nejčastěji jde o stresovou inkontinenci, ke které dochází při nárazech (skákání, běh) či zvýšení tlaku v břišní dutině (kašel, kýchání, smích, zvýšená fyzická námaha).
Zvýšené riziko ochabnutí a ztráty funkčnosti svalů pánevního dna hrozí zejména v následujících případech:
- Těhotenství
- Porod
- Extrémní zatížení (např. nošení těžkých břemen či nárazový vytrvalý kašel)
- Hormonální změny v perimenopauze a menopauze
- Nedostatečné používání svalů pánevního dna (např. v následku sedavého zaměstnání)
- Chirurgické zákroky v pánevní oblasti
Emsella je nejen certifikovaným přístrojem pro léčbu stresové inkontinence u žen i mužů, ale i její efektivní prevencí.
Oživení intimity
Svaly pánevního dna se nachází mezi stydkou kostí a páteří, kde kromě dalších orgánů v této oblasti podpírají u žen dělohu a u mužů prostatu.
Ochablé svaly pánevního proto mají negativní dopady i na sexuální funkce. U žen se mohou projevit nepříjemné, až bolestivé pocity během pohlavního styku, ztráta elasticity a nedostatečné prokrvení vaginální sliznice, které s sebou přináší sníženou lubrikaci. U mužů hrozí problémy s erekcí a ejakulací.
Pokud s některými z výše zmíněných problémů bojujete, zvažte, zda povolené pánevní svalstvo nemůže být jednou z jejich příčin.
Hluboké svaly pánevní
Střed našeho těla (core) je shora ohraničen bránicí tvořící jeho pomyslné „víko“ a zespodu svaly pánevního dna tvořící pomyslné „dno“.
Svaly pánevního dna zároveň tvoří oporou pro pánevní orgány: močový měchýř a trubici, dělohu, konečník.
Dlouhodobé zajištění dostatečně pevných svalů pánevního dna je proto jedním zásadních předpokladů pro správné celkové držení těla a fungování orgánů v této oblasti.